» Sezóna 2015
Zprávy od vody přesunuty na naši facebookovou stránku...

V rámci snadnějšího a přehlednějšího vkládání zpráv od vody, jsem přesunuly Zprávy od vody a další zajímavosti, fotky, soutěže na naší facebookovou stránku. Naleznete je zde: https://www.facebook.com/Vasr.cz

Od vody

Dobrý den , zasílám pár fotek naších kapříků, kteří se nám povedli chytit na soukromé vodě,  kde jsme byli cca 6 hodin u vody s mým nejlepším kamarádem z dětství. Jelikož jsme se málo vydali poslední 3 roky kvůli školám a podobně, doufám že tohle nebyla naše poslední výprava . Obě ryby byli u lovený na Boilie Top Squid do ochucení POP-UP Oliheň-Švestka-Pepř , na tuhle kombinaci nedám do pustit. Kdykoliv mi přinesla rybu ne zas tak velkou ale radost mi udělala. Zatím mám na vaše výrobky svůj osobák, zato vám moc děkují a těším se na další spoluprací z vaší firmou. Ještě jednou moc děkují:) Ps: omlouvám se  za kvalitu fotek :D


Lysoň 15+

Ahoj Vasrmeni, tak jsem se vrátil z jedné přesnoční výpravy na svazovce a zasílám jednoho fešáka, se kterým jsem se nadřel skoro 40minut v hustých travách. Šluknul mě dvě koule Mysterky. Krmil jsem peletami mystery a bastard s troškou kuliček zalité tekutými játry. Celou výpravu jsem měl problém s koupajícími se lidmi, kteří se motali neustále kolem krmného místa a to i v noci a nedával jsem mé výpravě moc šancí, ale na druhý den ráno se rozhrčela mašina a já se musel nechtěně koupat a vyplatilo se. V podběráku skončil krásný 15kg lysoň.


Jízda na Destiny

Další spanilá jízda a tentokrát v hlavní roli hotové boilie Destiny + totožné obalovací těsto. Již loni toto boilie vykazovalo perfektní výsledky a letos tomu není jinak. A už teď můžeme prozradit, že tohle není vše...

Za Vasr.cz Tomajo

Pištova dovolené s rodinou

Zdarec borci,

Letošní volba rodinné dovolené pro mě byla velice těžká , spojit chytání ryb ,pohodlí pro manželku a vyžití pro špunty nebylo vůbec jednoduché.

Nakonec padla volba na jednu vodu na jihu čech, která vše splňovala. Sice je to placená voda,ale na druhou stranu bejt v těch vedrech v bivaku na svazovce mezi kopřivama tak mě žena po jednom dni trápení ukamenuje a ujede domů:-)

Začátek nebyl vůbec jednoduchý 35°c vedra a aktivita ryb žádná. První záběry přišli ze sloupce na návázce dlouhé 5m z 6m hloubky. byla to pro mě nová zkušenost a byl jsem překvapenej jak to parádně funguje. Nejlépe makal pop up oliheň švestka pepř s plovoucí žlutou pěnou.Po dvou dnech intenzivního krmení jsem začal dělat záběry i ze dna a všechno začalo fungovat tak jak má:-) měl jsem nakoulenou čistou mysterku a nomáda s olihní a EO ASA. To vše jsem doplňoval kvantou řepky a tygřího ořechu.

Za týden chytání se podívalo na břeh spousty amurů (nej 14kg ) kaprů (nej 17 kg ) a jeseterů (nej 110cm) Mladej mi to přez den vůbec nepújčil a když začla tahat i žena tak jsem paběrkoval jen v noci. Musím přiznat že jsem toho měl plný brejle a to ten druhej špunt naštěstí ještě neunese prut:-)

Bylo to super a moc jsme si to užili, děkuji mé ženě že to s námi vydržela:-)

Za Vasr.cz Pišta s rodinou

Od vody

Pár lepších kousků mezi hromadou násaďáků se podívalo na podložku. Několik dní před lovem jsem jezdil pravidelně předkrmovat tak cca 2kg boilie Yetti a byla to opravdu správná volba. Krmnou dávku jsem rozdělil na půl a vytvořil tak dvě krmná místa vzdálené od sebe přibližně 30m. Díky tomu jsem těžil pěkně na střídačku z obou míst a chvílema to byl celkem slušněj kolotoč. Chytal jsem na jednu 20mm kuličku Yettiho + nově připravovanou pop-up.

Za Vasr.cz Tomajo

Z lodě

Čau, koncem května jsem vyrazil na čtyři dny na lod zkusit štěstí. První dva dny super, zdolával jsem kapra za kaprem, jednoho jak druhýho čerstvě vytřený ryby kolem dvanácti kil. Pomalu jsem začal věřit v lepší rybu, no nepřišla už žádná. Do té doby mě skvěle fungovalo bolie mystery, potom jsem mohl dělat zázraky nefungovalo nic, ryby jakoby nebyly.

Přesto super zážitek Milan.

Hovaďák

Ahoj, posílám další dvě ryby přes 20+ z úspěšné zahraniční výpravy. Tohle obrovské šupinaté monstrum už se bude hodně těžko překovávat, každopádně jeho ulovení byl obrovský zážitek na který se jen tak nezapomene. Oba dva kapry jsem ulovil na hotovku Mystery + nově testovanou oranžovou pop-up. Zkoušel jsem také trochu upravený návazec Multi-rig z háčku Carp linq D-rig č.4 a seděl perfektně. Brzy vyjde v Kaprománii menší fotoseriál jak takový návazec snadno připravit. Fotografie úlovků snad mluví za vše :-)

Za Vasr.cz Tomajo

Od vody

 

Zdravím Vasraci,
tak konečne sa podarilo mne a kamaratovi dostať k vode. Vyrazili sme na zväzovú vodu kde sme si zo sebou zobrali vždy účinné zbrane a to Mystery a vyskúšali sme novinku Destiny. Nato že sme boli len na krátku chvílu Destiny nás milo prekvapil a podarilo sa nám uloviť pár kaprov s váhami od 7-9kg aj napriek tomu že okolitý rybári chytali 2-3kg kapre.
Tažke díky chalani!
Závody Rosnička

Zdarec, posílám fotky ze zavodu. Skončili jsme čtvrti a chytli nejvetsi rybu zavodu. (kapr byl uloven na kuličku Bastarda) Třeti misto nam uteklo o cca 3kg. Zavod se jmenoval Wild Carp Cup 2015 a ten kapr je největši ktery se tam za posledni minimálně tři ročníky zavodu chytl. Dále jsme chytali na vasr pop-up s fluoro dip powderama.


Konečně pořádnej lysák

Ahoj Vasráci,

konečně mám v albu i pořádného lysáka, na kterého jsem čekal několik let. Díky sv. Petře. Přišel na hotovku Mystery a nově připravované fluoro pop-up.

Za Vasr.cz Tomajo

12xpřes 20kg, z toho 2xpřes 30kg

Macin poslal několik fotek z jeho podařené výpravy v zahraničí. Lovil na hotovky Mystery, obalené v těstě Mystery a s Pop-up Oliheň-Švestka-Pepř. Právě finišuje s článkem, proto sledujte náš web. O článku z jeho snové výpravy vás budeme informovat. K tomuto článku připravujeme také zajímavou soutěž.


16+ pro Toma

Ciao Vasrmani

Naskytla se chvíle času tak jsem neváhal, naházel vše nezbité do auta a vyrazil.Cesta utíkala velmi pomalu.Stále jsem přemýšlel nad taktikou,která by mi dopomohla k úspěchu.Nakonec jsem se rozhodl pro masivní zákrm.Hned po příjezdu do vody letělo několik kg bolie mystery doplněné o partikel (pšenice,konopí,řepky).Pod háček jsem nastražil Mysterku doplněnou o žlutou popapku.Tato nástraha dokázala přemluvit několik kaprů k záběru..Největší měl krásných 16.2kg.

 

Přeji mnoho krásných chvil u vody.

 

Twiggy

Od vody

Perfektní lov jsem si opět užil. Vasr Mystery s popkou Banán-Hruška-Česnek šlapala jako vždy na jedničku. Na břeh se podívalo spoustu kaprů a ty dva nejhezčí jsem v rychlosti cvaknul samospouští.


Vasr.cz Tomajo

21 kg pro Michala

Michal nám poslal krátkou zprávu od vody:

Konečně došla řada i na mě a já si mohl naplánovat krásné 4dny u vody. Snažil jsem se vybrat dobu před třením a myslím si, že se mi to podařilo a měl jsem i potřebné štěstí. Chytal jsem na boilie Top Squid a Mystery. Podařilo se mi zdolat 4 fešáky z toho byl 1 menší a 3 větší ryby o velikosti 77cm, 88cm a 96cm o váze 9,3kg,13,6kg a překonání pomyslné váhy 20kg kapr o váze 21,1kg! Byl jsem neskutečně šťastný. Už se nemůžu dočkat až budu moct opět vyrazit k vodě.


Od vody

Tak už i já jsem se dostal konečně na ryby. Vyrazil jsem na lod, kde jsem měl v plánu strávit pět dní, no nakonec zůstalo jen u tří. Kapři byli při chuti, a hned po příjezdu jsem je začal zdolávat. Denně jsem dělal asi šest záběrů. Velikost kaprů se pohybovala od 70 do 90cm. Po každé rybě bylo potřeba dokrmit kilo bolie, chytal jsem bolie mystery.

Čau Milan.

Od vody

Zdarec borci,

Strávil jsem s rodinou pohodové tři dny na malém dvouhektarovém rybníčku,kde se mi  v loni podařilo přelstít jednoho z místních posledních mohykánů. A tak jsem i letos doufal,že se mi povede něco podobného.

Od začátku jsem byl pod neustálou palbou místních krmítkářů což mě kupodivu ani moc nerozčilovalo ,ale spíš pobavilo.Co dokáží vymyslet někteří kolegové rybáři je někdy vemi úsměvné :-)

Letos jsme chtěli chytit i amura a tak k jednomu prutu putovalo několik desítek kylo partiklu (řepka,lupina,a cizrna) mezi to jsem dokrmil nomáda, který byl i po háčkem společně s osvědčenou popkou banán hruška česnek .

Na druhý prut šla topsquitka kterou jsem i lehce dokrmoval.

Od začátku to docela slušně jezdilo a mi si parádně zachytali. Většinu ryb pochytal nomád z rozkrmeného místa, ale jak to tak bejvá největší kapříci 8kg,9kg,a11,2kg zobli topsguitku.Moc si těhle fišek cením protože už jich tam asi moc neplave.

 

r

Ať to jezdí a hodně Plzně:-)

Za vasr.cz Pišta a Kubík.

Od vody

Ciao Vasrmani,

doma jsem dostal svolení na krátkou výpravičku, a tak jsem neváhal a hned vyrazil k vodě. S nástrahou si hlavu nelámalu, opět přišla na řadu Mysterka, lehce jsem ji ovoněl esenciálním olejem česnek.

Tato kombinace mi letos přinesla opravdu hodně ryb. Pro zvýraznění česneku přidám ještě žlutou popku. Na břehu se ukázalo mnoho kaprů, žádní velikání, ale radost udědali velikou.

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet...

Tří denní výprava s bráchou dopadla nad očekávání velice dobře. Nejvíce šlapala jako vždy Mystery a Yetti společně s pop-up.

Úlovky více než fantastické. Ani bych tolik nečejkal od malinkaté cca 0,5ha vody.

Tomův mazec

Ahoj Vasráci,

Tak dnes jsem měl zase po čase možnost zažít u vody něco velmi vyjímečného. Dííííííky svatý Petře za ty nezapomenutelné zážitky.
Zalovil jse více než dobře, díky pop-up Banán-Hruška-Česnek a Dip fluoro POWDERU! Přikrmoval jsem lehce methodmixem Spice a kukuřičkou z plechovky. Více popíšu v přípravovaném článku.

A zde ještě posílám jednoho lysáka s dřívější přeznoční akce. Udělal jsem dva záběry na Detiny s plovkou Banán-Hruška-Česnek, ale o jednu rybu jsem přišel, protože se mi zlomil háček :-( Druhého jsem už úspěšně zdolal a měl jsem z něj velkou radost.

Za Vasr.cz Tomajo

Pišta a Jizera

Ahoj kluci,

Posílám pár kapříků z přelomu Března a Dubna, protože na horách napadlo na velikonoce  poměrně dost sněhu tak má Jizera ještě dnes docela velký průtok a teplota vody nepřelezla 10°c. I přesto už to párkrát píplo a kromě vždy aktivních tloušťů :-)se podařilo přelstít i pár kapříků.

Válet čerstvé kuličky se teprve chystám a tak se přiznám že schytávám loňskou zásobu destinky v kombinaci s popkou banán hruška česnek.

Podle mě je to na studenou vodu ideální kombinace:-) Hodně Plzně a ať to jezdí borci:-)

za Vasr.cz Pišta

Od vody

Ahoj,

tak už jsem se dostal taky konečně k vodě. Navštívil jsem jezero na J.Moravě.
K vodě jsem dorazil až kolem pulnoci, tak jsem jen postavil brolly, rozdělal stojan s pruty,
kamarádi už zde jsou a zatim bez záběru, tak s nimi chvíli poklábosím co a jak. Po chvíli ulehám do
spacáku natěšen na ráno. Pruty jsem zavážel v rámci mezí cca 150m. Po pul hodině mi přichází jeden z
prvních záběru a zároveň nej.šupík téhle výpravy 9,5kg, do neděle jsem pochytal ještě pár kaprů.
Na krmení jsem používal řepku plus Mysterky pelety a na vlas jsem dával boilis, také Mystery s
plovkou olihen švestka pepř. V neděli odjíždím spokojen domů a střádám plány na další výpravu.
Tak zas příště, ať to jezdí.
Za RKMB a Vasr Ondra.

40 hodin u vody

dlouhá doba uplynula od mé poslední návštěvy. Tento víkend se usmálo štěstí a já mohl vyrazit k vodě. S výběrem lokality jsem si hlavu nelámal. Vsadil jsem kartu na nedalekou pískovnu od mého domova. Několik dní před odjezdem jsem si připravil partikl a boilies Mystery s esenciálním olejem česnek. Během této krátké výpravy se mi podařilo chytnout několik kapříků. Sice to nebyli žádní velikáni, ale udělali mi velkou radost.

S pozdravem Twiggy

Tom zahájil

Ahoj všem,

tak se mi konečně podařilo také zahájit letošní sezónu, ale dalo to celkem zabrat.

Vyrazil jsem na tři dny k vodě a z předešlích kratších výprav jsem veděl, že kapří aktivita ještě není moc veliká. Tomu jsem také přizpůsobil krmení. Co se týče boilie vzal jsem si jen cca 0,5kg Bastarda v průměru 16mm a k tomu jsem přibalil 2kg method mixu Spice a plechovku kukuřice. Místo jsem si řádně proházel markrem a montáže umístil do hloubky 2 a 3m. Celkem jsem zdolal 3 kousky o velikosti 70 až 80cm. Toho prvního a zároveň největšího jsem si na památku cvaknul samospouští a ty dva menší jsem pustil rovnou z podběráku.

Za Vasr Tomajo

První zářez

Ciao Vasrmani,

v zimě jsem dostal nabídku zúčasnit se zahraniční výpravy od svého dobrého kamaráda. Nijak jsem se nerozmýšlel a ihned jsem odsouhlasil účast. Datum nebylo pevně stanovené, spíše jsme čekali na postupné oteplování. Na začátku března jsme si domluvili přesný datum. Tím pro mě začali přípravy jak krmení tak i materiálového vybavení. Jako nástrahu i návnadu jsem zvolil osvědčenou klasiku, která mě nikdy nezklamala, a to směs Mystery. Během 5ti denního rybolovu se mi podařilo chytit 26 kaprů s váhovým rozmezím od 6kg do 18kg. Výpravu hodnotím jako vydařenou a snad budu mít někdy opět možnost vycestovat za hranice naši republiky. Více info se dočtete v připravovaném článku.

S pozdravem Twiggy