O nás

Firma Vasr.cz byla založena v roce 2006 Davidem Riedrem a Petrem Kochem. Při samotném zrodu firmy jsem byl i já po Davidově boku. Prvotní myšlenou pro založení bylo nabídnout rybářské veřejnosti komponenty pro vlastní výrobu boilie. Komponenty, které se v té době daly koupit jen od velkovýrobců boilie a jejich ceny byly dost vysoké.

 

Jedny z prvních komponent, které firma začala prodávat, byly různé druhy ptačích zobů, rybích mouček, vaječných produktů a ostatních surovin pro složení boilie mixu. Všechno toto zboží bylo v prvotřídní kvalitě a díky tomu, že firma Vasr.cz nedodávala do žádných prodejen, neměla žádné zaměstnance a ani nebyla pro nikoho hlavním zdrojem příjmu, mohla si dovolit nabízet zboží s minimálním marží.

Později se začal sortiment rozrůstat i o tekuté složky jako například esence, oleje, přípravky podporující trávení a vitamíny. V té době už firma disponovala kompletním sortimentem, z kterého se daly poskládat velmi kvalitní boilie mixy včetně aminokompletů. A tak se postupně zrodil Yetti, Bastard, Nomád, Houmles, Druid a Masson. Všechny tyto mixy, začaly chytat po svazových vodách mnoho krásných a kapitálních kaprů.

 

Sortiment se stále rozrůstal o další velice kvalitní suroviny a tak byl sestaven další, tentokrát dost odlišný boilie mix. Vypustili jsme esence a hlavní lákavou složkou se staly přírodní suroviny. Jedna z hlavních a dominantních složek tohoto mixu byly játra jak v tekuté, tak i v sypké formě. Tento mix začal válcovat všechny vody. Všichni ve Vasr teamu nechtěli nic jiného než Mystery. Všude, kde se tento mix testoval, obstál na jedničku a připisoval si na konto jednu hezčí rybu než druhou. Stal se prostě už ve fázi testování vlajkovou lodí a všichni si jej přáli mít. Ten tlak byl tak velký, že už nešlo nadále ho držet „pod pokličkou“ a oficiální premiéru si odbyl ještě dříve, než jsme měli v plánu.

 

Sortiment se nadále rozrůstal a přestože Mystery dokázala perfektně chytat snad na všech vodách, sestavili jsme další mix. Po úspěšném testování se dostal do prodeje Top Squid a ten si také vedl nad očekávání skvěle. Díky němu mají dodnes spousty rybářů své osobní rekordy. Největší z těchto osobáčků je například šupináč ze svazové vody Itálie s váhou rovných 28kg. V té době však měla tak malá firma již osm druhů kvalitních a léty prověřených mixů. Bylo to již celkem dost na tak malou firmu. A tak došlo k ráznému rozhodnutí a tři mixy se vyřadily z prodeje. Jejich účinnost byla stále skvělá, ale kvůli raketovému nástupu Mystery a Top Squidu, o tyto mixy nebyl již mezi zákazníky tak velký zájem. Rozloučili jsme se tedy s Druidem, Massonem a Houmlesem. Na oplátku jsme sestavili ke stávajícím boilie mixům naše jedinečné pelety a postupně jsme začali testovat a vyrábět i hotové boilie.

 

Na konci roku 2012, se David rozhodnul z rodinných důvodů své působení ve firmě ukončit. Jelikož jsem byl u firmy od jejího samého zrodu, podílel jsem se na získávání kontaktů na nové suroviny, testování a v neposlední řadě také na vývoji, bylo pro mě rozhodnutí pokračovat jasnou volbou. Za ty roky mezi mnou a firmou vzniklo velké pouto a tak jsem ji odkoupil včetně všech původních receptur a rozhodnul se pokračovat v jejím dalším rozvoji. Jediná změna, která proběhla, se týkala částečného přepracování loga a přestěhování sídla firmy včetně jejího zázemí. Kvalita, čerstvost surovin a silná orientace na zákazníka u nás stále zůstávájí na prvním místě.

 

Během roku 2013 jsme pro Vás začali intenzivně pracovat na spoustě novinek. Některé jsou dnes již v prodeji. Jsou to například hodně populární obalovací těsta, fluoro pop-up, které jsou dnes nedílnou součástí a skvělou pomůckou k lovu kaprů. Spoustu dalších novinek připravujeme. Připravujeme i nadále ve volném čase po zaměstnání.

A proč? Protože nás to baví. Baví nás lov trofejních kaprů, experimentování s nástrahami a vše s tím spojeném.