Adély krásný lysec

Krásný lysec pro Adél, které pod háčkem KOKpro???? nechybělo ani tentokrát.????
 
"Prodloužený víkend pro mě nezačal nejlíp. Skolila mě viróza, ale i tak jsme se rybaření nechtěla vzdát a vyrazila. Plány nám překazila nadmíra rybářů, kteří se již ve čtvrtek zabydleli na březích řeky. Nezbývalo nic jiného, než naskládat výbavu na člun a vydat se po proudu do neznáma. Bylo už k večeru, když jsme našli kousek prázdného, zarostlého břehu. Vměstnat na místo bivak se zdálo nereálné, ale povedlo se. Musím říct, že mě to celé zmohlo a ten večer jsem ani nenahodila.
Ale jak už to bývá ráno je moudřejší večera a při východu slunce bylo vše hned veselejší. Takže jsem se pustila do práce a odměnou mi byl dopolední bojovník. Souboje na tomto úseku jsou jedinečné, ryba člověku nedaruje ani metr zadarmo, prostě nervy drásající souboj. Zbytek dne byla aktivita ryb nulová a my se mohli začít v klidu připravovat na přicházející bouřku. Temné nebe vypadalo děsivě, ale naštěstí se to kolem nás bouřka rychle prohnala a my jí mohli jen z dálky pozorovat.
V sobotu se mi poštěstilo, hladový a zatím můj největší lysec z řeky se po parádním souboji podíval na náš strmý břeh. Následoval ho šupinatý dlouhán a tím by byl výčet chycených ryb u konce.
Byla neděle poslední hodiny lovu, když se nám skrytý pod vodní hladinou prohnal padlý strom. Ten mi nemilosrdně sebral montáže s vlasci, a tak začala jejich záchranná mise. Při které se samozřejmě povedlo zamotat do vlasce do vrtule. Naštěstí se vše podařilo opravit a my se mohli vydat na cestu zpět k domovu.
 
Za Vasr.cz Adél"