Duben na Lac du Salagou

???? Duben na Lac du Salagou - Exil Carplife
 
 
"Naše první velká zahraniční výprava směřovala na mýtické jezero Lac du Salagou. Na přípravě jsme si dali opravdu záležet, aby nás nic nezaskočilo. Po dlouhé cestě, kterou jsem celou strávil bojem se střevní chřipkou, jsme za tmy dojeli k jezeru a hned padli do lehátek. Ranní probuzení bylo doslova kouzelné, Salagou je naprosto atypické jezero díky jeho rudé krajině a můžeme říci, že jsme si jej na první pohled zamilovali. Místa jsme také měli už vytipovaná dopředu a tak jsme nejdříve vzlétli dronem se podívat, zdali jsou volná. To, které se mi líbilo nejvíce volné bylo a tak jsme začali nakládat čluny a vydali se na místo. Dno jezera je velmi členité a dle informací na lov kaprů opravdu náročné, jak jsme se i sami přesvědčili v následujících dnech. Další informací, kterou naleznete všude jsou nepředvídatelné přírodní živly a my schytali brutální vítr hned první noc, kdy nám sletěly oba nezajištěné stojany. Na Pálavě veškeré vichřice vydržely, ale tady prostě neměly šanci. Odnesl to naštěstí pouze jeden naviják, kosmetické vady byly téměř na všem, ale na to už dlouho nekoukáme, hlavně ať je vše plně funkční a já samozřejmě náhradní naviják s sebou měl.
První, co se nám od začátku nezdálo bylo, že je voda na jižní Francii velmi studená, neměla ani 10 stupňů. V průběhu výpravy jsme se dozvěděli, že tu před měsícem byla celkem rozsáhlá povodeň a to zřejmě mělo na teplotu vody obrovský vliv. Třetí den bylo hezké počasí a večer jsme v našem okolí slyšeli dobrých 10 otočení od kapra. Rozebírali jsme na jakých místech máme položené pruty a co na nich nastraženo a jak jistě tušíte, vládlo boilies KOKpro, jen jediný prut měl Petr zavežený na 8,5m s boilies Chilli - Plum. Říkám mu, počkej jak to určitě přijde na něj a taky, že ano. Po půlnoci dostal Petr parádní záběr, kdy se ryba obmotala kolem vázky a my vykotvičkovali samotnou montáž. Bylo to tak obrovské zklamání, že jsme tu noc už ani neusnuli.
Další tři dny se ochladilo a to v této době nebylo dobré znamení, jediné co nás drželo nad vodou byla předpověď do dalších dní, která slibovala oteplení. Skutečně tomu tak bylo, jenže na ryby to nemělo žádný dopad, ono než se tak hluboké jezero prohřeje, trvá to extrémně dlouho. Kapři nebrali nikde, každý den jsme do noci seděli, poslouchali aktivitu na vodě a sledovali, zdali má některý z dalších rybářů akci. Nic se nedělo a ze zpráv co jsme měli od místních rybářů i ostatních v okolí, za poslední dva týdny se ulovil pouze jeden kapr. Nic jsme nezvdávali a bojovali až do konce, Petr dostal dva sumce a poslední noc opět záběr na stejném místě jako při třetí noci dopadl se stejným scénářem. Měli jsme oba tušení, že tyhle dva záběry opravdu od kapra byly a proto nás to opět velmi zasáhlo.
Suma sumárum jsme u Salagou strávili 11 nocí a domů odjížděli i přes rybářský neúspěch se skvělými pocity. Myslím, že ještě nikde se nám tak nelíbilo, tak jak u tohoto "ďáblova jezera". Zážitků máme spoustu a příští výpravu naplánujeme určitě na jiný termín, než na začátek jara.
Už teď se ale nemůžeme dočkat!
 
Za Exil Carplife a Vasr.cz Ondra a Petr"