Úžasný duben uřeky

176398552_3728015757324885_7483064739385219421_n

Úžasný duben u řeky prožil Ondra, který volil jeho nejoblíbenější nástrahu KOKpro

 

"Na přelomu března a dubna jsem se vydal k vodě na tři dny. Žádné místo jsem si předem nekrmil a chtěl se pokusit kapry vystopovat. Byl konečně první slunečný, krásný jarní den, proto jsem zvolil mělčí místo v domnění, že by jej mohli kapři vyhledat. Po nahození druhého prutu, pouze s pva a bez jakéhokoliv dokrmení, jsem se šel s křesílkem na sluníčko vyhřívat také a řešil pár pracovních telefonátů. Netrvalo to ani dvacet minut, kdy jsem musel v rychlosti ukončit hovor, protože prut, který byl spíš položený, než nahozený pod břehem hlásil jízdu, špička se ohnula a kapr rychle upaloval do koryta, do stále silného proudu. Jelikož jsem si při předchozí výpravě poškodil prut a čekal, než mi přijdou nové, půjčil jsem si na tuto výpravu od kamaráda veterána black widow, který se ohýbal snad i v rukojeti, ale s vypětím všech mých sil vše precizně zvládl a já se nesmírně šťastný díval na obrovského lysce v mém podběráku. Jeho míry byly 91cm 19,7kg a na takovou stavbu těla byla opravdu radost pohledět. Kokpro s pva letělo do vody znovu a zanedlouho přišla další, menší ryba. Rozhodl jsem se na místě zůstat a udělal jsem dobře, jelikož další ráno jsem ulovil tři kapry s největším lyscem přes 11kg a poslední ráno se situace opakovala s tím rozdílem, že půjčený prut štěstěny mi dopřál další nezapomenutelný souboj s metrovým šupinatým torpédem o váze 16,7kg. Byla to opravu parádní vycházka a pokračování startu sezóny z říše snů!"

 

"Blížil se konec dubna a počasí se konečně po vleklé zimě začínalo lepšit, proud v řece také pomalu ustával a vracel se do normálu. Chtěl jsem být v dubnu u vody daleko více, ale bohužel to s časem nešlo podle plánů, proto jsem celý nadšený vyrazil k řece na krátkou 24h výpravu. Místo jsem opět předem nekrmil a po příjezdu nahodil pouze s pva. Do hodiny jsem měl oba pruty jednou venku i s kapry kolem 8kg, super začátek. Aktivita na hladině byla značná, proto pár hrstí krmných koulí Kokpro do vody letělo. Po setmění to vzal první lepší kapr s váhou 14,2kg. Ranní budíček mi připravil už daleko větší kapr, se kterým jsem si užil krásný, dlouhý souboj při východu slunce. Sluneční paprsky se podepsaly i na nádherné fotografii s tímto 17,6kg těžkým lyscem. Přes den jsem zdolal pár menších kaprů a lysce 12,8kg. Další skvělá výprava za mnou."

 

""Poslední dubnový den jsem v návaznosti na předešlý úspěch vyrazil na rychlou vycházku. Dorazil jsem k vodě při stmívání, po práci, kdy se zrovna po krásném dni rozfoukal šílený vítr s krátkým, silným deštěm. Jen co dopršelo, volá mi Petr, který loví nedaleko, že ulovil šupináče přes magickou hranici! Navštívil mě zrovna kamarád a tak jsem ho poprosil, aby mi chvíli pohlídal pruty a já jel Petra vyfotit s krásným šupináčem. Na svůj první záběr jsem čekal až téměř do půlnoci, kdy jsem vytáhl menší rybu. Ranní budíček stál ale za to, opět při východu slunce po krásném souboji vítězím nad nádherným, velkým šupináčem 98cm 19,4kg a jelikož jel zrovna Petr kolem mě do práce, roli fotografa jsme si vyměnili. Čím více si tohoto kapra prohlížím na fotografiích i videích, tím z něj mám stále větší radost. Nádherná, bezchybná ryba a Kokpro opět neocenitelný pomocník! ????"

 

Za Exil Carplife a Vasr.cz Ondra