Ondry únor na Labi

Ondry cenné šupiny z prvních únorových výprav????. KOKpro???? je úžasnou, celoroční nástrahou ????
 
"Letošní sezónu jsem se primárně rozhodl navštěvovat vody, ze kterých si cením kaprů nejvíce a tak, když to jen trošku jde, vyrážím na úsek řeky Labe, který mi připadá nejobtížnější.
 
V posledních letech na rybařině nejraději objevuji a tentokrát to nebylo jinak. Průtok na řece se začal silně zvedat a proto jsem si v hlavě připravil zhruba pět míst, kde by se mohli tvořit vracáky. K vodě vyrážím na 24h a zastavuji u druhého vytipovaného místa, kde se u břehu vytváří vracák a částečná tišina. Nikdy jsem na tomto místě nelovil, ale něco mi říkalo, že by to mohlo být to pravé. Zároveň jsem měl před očima minulé jaro, kdy jsem na tomto úseku řeky byl 11 dní bez kapra. Respekt a pokora k vodě nesmí chybět a já se strašně těšil na prvního zdejšího kapra.
 
Místo jsem neznal, proto jsem si jej nejdříve ze břehu proházel a rozhodl se chytat v příbřežních partiích, kde sice nebyla hloubka větší než 2m, ale zmiňovaná tišina, do které by si kapři mohli přijet odpočinout od stále se zvyšujícího proudu. Nachystal jsem návazce, nastražil KOKpro v průměru 24mm a nakrmil max 15ti kuličkami kolem montáže. Do hodiny mám záběr od tlouště, a zhruba za další hodinu také. Poté přišel dvouhodinový déšť. Jakmile skončil, procházel jsem se kolem vody a hledal sebemenší náznak pohybu. V tom se mi ozval hlásič s dalším tlouštím záběrem. Dobrých 20 vteřin jsem stál u prutu a "povzbuzoval" tlouště ať to rozjede, to se neděje a tak prut položený pod břehem beru do ruky a v tu chvíli zjišťuji, že na druhém konci je daleko těžší ryba. Adrenalin vystoupal, emoce se hromadily a já sledoval výpady velkého kapra, kterého do pěti minut navádím do podběráku. Měl jsem tak šílenou radost, jelikož i když jsem samozřejmě doufal, tak takto rychlý záběr jsem opravdu nečekal, natož od krásného šupináče 16,4kg.
 
Byl to jediný záběr výpravy, ale to bohatě stačilo a labskou sezónu jsem zahájil nejlépe jak mohl."
 
 
"Poslední únorový týden jsem vyrazil k řece dvakrát, vždy zhruba na 30h vycházku. Voda se při vysokém průtoku zbarvila do oranžova, což nikdy není dobré znamení. K vodě přijíždím dopoledne, na výběru místa si opět dávám záležet a během dne se snažím z vody vyčíst co nejvíce. Silný vítr mi to zrovna neulehčoval a já na pětkrát změnil položení montáže. Zaměřil jsem se obzvlášť na konce vracáků přelamujících se do tišin, kam by proud mohl mimo potravy nahnat i nějakého toho kapra.
 
Nastala tma a mně přichází první opatrný záběr, kdy se ryba z háčku stihla vyklepat dříve, než jsem jej vzal do ruky. Těžko říci co to bylo, naštěstí to nebyl záběr poslední a já po podobném, opatrném záběru zdolávám šupináče s váhou 13,2kg.
Za světla se nic nedělo a tak odjíždím domů spokojený, z každé ryby odsud mám obrovskou radost a když za tři dny přijíždím k místu znovu, dostávám poměrně rychlý záběr od šupináče jehož váhu odhaduji mezi 10-11kg. Kapr mě samozřejmě skvěle naladil a já čekal, že by se to mohlo rozjezdit. Jak už to ale bývá a na tomto úseku Labe obzvlášť, byla to první a poslední ryba. Přesto jsem odjížděl opět od vody s úsměvem na tváři.
 
Únor na řece se mi podařil skvěle, na čemž má do jisté míry zásluhy také boilies KOKpro, které i v takto studené vodě pracuje na jedničku.
 
Za Exil Carplife a Vasr.cz Ondra"