Krásný labák pro Ondru s Janičkou

Parádní šupináč pro Ondru z jeho výpravy s přítelkyní Janičkou.???? Celý příběh odstartoval vysazeným nárazníkem a neplánovanou koupačkou, avšak pokračoval snad nejlépe jak mohl a KOKpro???? si připsalo podíl na dalších úžasných zážitcích.????
 
 
"Začátkem května jsem měl naplánovanou třídenní výpravu k Labi s přítelkyní Janičkou. Den před odjezdem jsem měl volno a tak jsem vzal naší fenku Beu a jel zkusit štěstí pouze od rána do večera. K dolnímu Labi mi cesta trvá déle jak hodinu, ale vždy ji absolvuji s velkou radostí i na takto krátkou vycházku, jelikož tamní prostředí se mi ohromně líbí. Chtěl jsem vyzkoušet mé oblíbené místo z předchozích let a zjistit, zdali mi průtok dovolí chytat, tak jak potřebuji a výpravu s Jančou budu moci naplánovat sem.
Po příjezdu k vodě zřejmě již fascinovaný řekou přehlížím pařízek okousaný od bobra a vysazuji si nárazník na autě. Volám s naším automechanikem Petrem, protože na podobné věci jsem opravdu antitalent a domlouváme se, ať raději počkám do zítra, kdy se bude moci dorazit podívat a nárazník provizorně opravit. Vše jsem si přeplánoval, abych mohl u vody zůstat teda rovnou celou dobu, všem zúčastněným ještě jednou děkuji a co myslíte, mrzelo mě, že jsem u vody mohl být o den déle? ????
Věnujme se tedy již samotnému lovu, kde jsem se průtoku musel hodně přizpůsobit, ale stejně jsem hodně věřil v to, že by to tu mohlo být dobré. Zhruba po pěti hodinách lovu jedu převézt prut na mém malém člunu, kam jsem si posadil Beu a odjel bez podběráku. Kousek před položenou montáží se mi prut v ruce rozjíždí a já najednou panikařím, protože toto se mi opravdu ještě nikdy nestalo! Jsem v půlce Labe, kousek od kapra a tak si říkám, že se aspoň podívám jak je velký, jenže vlasec mi někde visí a tak jedu rychle na břeh pro kotvičku a podběrák. Beu odnáším do auta, beru vše potřebné a najednou vidím, jak se mi člun vzdaluje od břehu. Nechal jsem si v něm prut s odklopenou cívkou, ale asi se to nějak zaseklo a kapr se zrovna rozjel. Ve vteřině jsem v rouše Adamově a plavu pro člun, říkám si, že jsem vážně už magor, ale vše nakonec zvládám, stejně tak uvolnění vlasce z vázky a vytažení kapra, je to pěkný šupoš kolem 12kg na začátek.
Za tmy ani další den se nic neděje a plovoucí nečistoty poměrně komplikují lov. Okolo 16h přijíždí Jiří, také na čtyři dny a tak spolu probíráme varianty míst, když v tom mám extrémní padák, jsem v klidu a dokončuji větu, jenže z padáku se najednou klube zběsilá jízda kapra směr koryto. Na vodě byly poměrně velké vlny a tak dojet kapra na již zmíněném malém člunu byl docela oříšek a po dlouhém souboji ho podebírám dobrých 350m od mého místa. Každopádně je to naprosto fantastická ryba, úžasně stavěný šupináč s váhou 19,5kg! Měl jsem z něj opravdu nesmírnou radost.
Večer přijíždí Janička a ráno nás po dvou jelcích budí kapr, se kterým se Jana poprvé vyfotila ve vodě a já byl rád, že se jí to líbilo. Je to přeci jen přirozenější pocit a pro rybu rozhodně také méně stresující. Fotografie ve vodě jsem si velmi oblíbil a pomalu už se nefotím jinak, často už ani kapra na břeh neberu.
Přes den jsme se stali obětmi teroru jelců, kteří sbírali síly na tření. Ulovil jsem jich asi 15 a to mě vážně nebavilo, proto jsem se rozhodl změnit místo, což se ukázalo jako skvělá volba, což již brzy uvidíte sami.
 
Za Exil Carplife a Vasr.cz Ondra"