Tomáše jarní výprava

Tom si s KOKpro???? a Pop Up ????Broskev - Butyric připsal krásné úlovky????
 
"Letošní jarní výpravu, jsem si naplánoval na konec dubna. Chtěl jsem mít trošku větší šanci, sednout si na místo, které si vyberu já a ne na místo, které na mě zbyde.
Celodenní intenzivní déšť v den odjezdu, ve mě rozpoutal rozpaky, kam přesně jet. Předpokládal jsem, že se prudce zvedne průtok. Podle toho jsem nakonec zvolil místo, kde jsem již v minulosti, za podobných podmínek, úspěšně lovil. Průtok se však nezvedl téměř vůbec a já si první dva dny výpravy, užil jen jako rekreant.
Následovalo to, co muselo. Stěhování o úsek níž, na pro mě neznámá místa. První záběr, na novém spotu, přišel naprosto bleskově. Ani jsem nestačil rozdělat podběrák. A tak za pomocí všech končetin těla, jsem držel kapra v zápřahu a do toho se pokoušel vsunout obě ramena podběráku do kovového středu. Část výbavy, kterou jsem ještě nechal ve člunu, mi také nehrála do karet a tak jsem během zdolávání, vyklízel poloplného Raptora, abych mohl následně vyplout za kaprem, kvůli bezpečné zdolávačce.
Během dne, záběrů přibývalo a já si užíval souboje, za svitu sluníčka s rybami kolem 8-11kg. První větší ryba, příšla až se setměním. Šupík okolo 14kg. Další, podle mě lepší ryba, mi zajela do vázky, kde se po chvilce vyvlíkla.
Závěr výpravy a dalších pár fotek doplním v další zprávě.
 
 
"Poslední 2 dny výpravy, byly opět prosluněné a kapři brali z těch nejmělčích částí řeky. Hejno nízkých, divokých šupináčů na chvíli vystřídali lysci. První byl fešák s krásně rozesetými šupinami a po něm přišel 15 kilový líný pupkáč. Toho, kde jsem zasekl, tam jsem ho taky podebral. Asi věděl, že ho jako každou jinou rybu pustím.
Poslední den, mimo několika part rybářů, najelo i početné hejno jesenů. Těch jsem se pokoušel zbavit nastražením samotných, sladkých plovek a minimem krmení. Jeden z několika kaprů, kteří se nechali zlákat na samotnou dumbelesku Broskev-butyric, byl i tmavý šupináč, kterého jsem si i vyfotil, kvůli jeho hezkému, netuctovému zbarvení.
Výpravu jsem ukončil o den dříve, jelikož klid u vody, je u mě na prvním místě, ale i tak to bylo povedené a já si to užil!
 
Za Vasr.cz a Exil Carplife Tomáš"