Na francouzské Moselle

Ondra s Janičkou a jejich výlet do Paříže se zastávkou na legendární řece - Moselle????????????
 
"Po své první rybářské návštěvě Francie, konkrétně legendárního ďáblova jezera, kdy jsme cestou projížděli okolo krásných říčních toků, mi bylo jasné, že se na některý z nich musí vydat. Netrvalo to dlouho a vymysleli jsme s přítelkyní plán na dovolenou, která bude z poloviny rybářská. V polovině června vyrážíme a první zastávkou je Štrasburk, kde jsme se podívali na úžasnou katedrálu, viděli v místní řece krmícího se kapra, krásnou labutí rodinku a přespali v hotelu. V poledne, v šílených vedrech, kdy rtuť teploměru dosahovala 40°C se pomalu přesouváme k řece Moselle, kde mám z map vytipovaná místa. Na jednom z nich zastavujeme a já se na první pohled do této řeky zamiloval. V místě, kde jsme lovili byla opravdu obrovská a úžasná jak nad hladinou, tak pod. Bylo tu opravdu nesčetně míst na položení montáže. Měl jsem před sebou dvě noci, pod háčkem klasicky oblíbené KOKpro a narazil jsem na problém v podobě sumců. Bylo jich tu opravdu mnoho a já ulovil čtyři.
Se zastávkou na Lac du Der jsme odjížděli směr Paříž, kde jsme strávili tři noci, které jsme si opravdu užili, Paříž byla nádherná.
V hlavě mi vrtalo, co udělat jinak. Sladké nástrahy jsem u sebe neměl a tak jsem se rozhodl zvolit jiný úsek řeky Moselly. Ten mě po příjezdu také uchvátil, klid a nikde nikdo. Záběr na sebe nenechal dlouho čekat, ale byla to opět jen ta vousatá obluda. V noci ji následovaly další dvě. Záběry od sumců chodili jen z hlubších míst na jeden prut, proto jsem věřil ostatním, jenže jsem byl na úseku řeky s enormní lodní dopravou. Když si představíte nákladní lodě, které jezdí u nás na Labi, vynásobíte dvěma i včetně rychlosti jakou jezdily, dostáváte se na úroveň těchto Mosellských, které na rozdíl od našich, nerozlišují den s nocí, jezdí prostě pořád. Rozhodl jsme se proto přestěhovat na poslední noc do podjezí, mimo jejich plavební dráhu, kde už několik rybářů lovilo. Sil po celém týdnu moc nezbylo a tak už jsem člun nenafukoval, ale chytal jen z odhozu, bohužel neúspěšně. Za celou dobu mě nejvíce zarážela jedna věc, neviděl jsem žádnou kapří aktivitu na hladině a to, že koukáním do vody strávím hodně času.
Příště se na tuto řeku musím rozhodně lépe připravit, poznatků jsem nasbíral spousty a i včetně kapřího neúspěchu, jsme si tuto dovolenou s Janičkou skvěle užili.
 
Za Vasr.cz a Exil Carplife Ondra"