Orlické šílenství

Brutální výprava na Orlickou přehradu Tomáše s Martinem!
 
Vltavská kaskáda - Kapři z přehrady před třením
 
Osobně mě dlouhé články z výprav u vody číst moc nebaví, takže to zkusím vzít krátce a alespoň Vám trochu přiblížit naší skoro dvou týdenní výpravu na přehradě.
Začátek byl klasicky trochu náročnější, protože v tuhle dobu je na přehradu vyvíjen velký tlak a tak najít vhodné místo nebyla úplně hračka.
Nakonec jsme dojeli na pro nás úplně neznámé místo, kde jsme ještě nikdy nerybařili.
Po pár minutách na břehu nás přišel navštívit kolega, který chytal pár set metrů vedle a podle jeho slov ryba téměř nereagovala.
Ovšem hned první ráno Martin chytil pěkného kapra a následovalo pár menších kousků, které nás doprovázeli první 3 dny výpravy.
 
 
V další části výpravy jsme pořád chytali dost menších ryb, ale Martinovi se konečně podařila jedna opravdu krásná jikernačka, která si vzala jednu 24mm kuličku Top Squid na kterou jsme měli doposud všechny ryby.
Do této doby jsme upřednostňovali různé hloubky, ale vzhledem k tomu, že větší ryba zabrala asi z metru hloubky z druhé strany a téměř všichni rybáři kolem nás odjeli, tak se nám otevřel větší prostor a my jsme mohli pruty rozvozit kam se nám chtělo.
Své ovoce to přineslo hned první večer a mně se povedla opravdu nádherná ryba, se kterou jsem zažil svůj prozatím životní souboj.
 
 
 
Cejni se vytřeli a nám to začalo neskutečně jezdit. Menší hloubky bylo to pravé, kam kapři pravidelně jezdili za potravou. Ryby se nám čím dál tím víc začaly ukazovat v krmných místech a boilie Kokpro začalo konečně ukazovat, jak moc silný magnet to pro ryby je.
Pro mě začala parádní série lysců, kterou odstartoval úžasný Orlický Two-tone a následující ráno další obrovský mlíčák.
Martinovi se velikostně tolik nedařilo, ale jeho chvíle teprve měla přijít..
 
 
Další dny se nesly ve znamení hromady záběrů na KokPro, které rybám opravdu chutnalo a my si tak užívali krásné souboje. Jeden z nich Martinovi dokonce přinesl osobák, ale to ještě netušil, co přijde dál.
 
 
Závěrečná část výpravy přinesla to, o čem jsme vždy jen snili. Ohromné množství velkých ryb, kdy předposlední den se nám s Martinem dokonce povedl nádherný double Orlických lysců. Poslední ráno se stalo něco opravdu výjimečného. Martin dostal kolem šesté ráno nádhernou plynulou jízdu a zhruba po půl hodinovém souboji podebral klenot z této přehrady. Byla to jeho první ryba v životě přes 20kg a zároveň další posunutí osobního rekordu. To ovšem nebylo vše, protože chvíli na to jsem dostal parádní jízdu i já a na jejím konci byl další parádní kapr, ale tentokrát lysec, kterých jsem za tuto výpravu ulovil opravdu dost.
Příprava videa je v plném proudu a já doufám, že alespoň z části vám přiblíží atmosféru naší úžasné výpravy, kterou považujeme za životní.
 
 
Za Vasr tým Tomáš a Martin (Carp Gangsters)